środa, 23 marca 2011

The Magician

Tego naszyjnika jeszcze tu nie pokazywałam. A bardzo go lubię i jestem z niego dumna. :) Zastanawiam się tylko, czy nie dodać mu jakiegoś "błysku". Niestety nie mam nic odpowiedniego, więc zostaje tak, jak jest.

I like this necklace so much and am proud of it. :) But I haven't shown it here yet. So, here it is. I am wondering, should I give some sparkling twist to it...? Unfortunately I don't have anything proper, so it stays like it is, for now.

The Magician.
Srebrny naszyjnik wykonany ręcznie w technice filigranu z małym owalnym kaboszonem kamienia księżycowego i wielką brioletą czarnego onyksu.
Handmade silver necklace made in filigree technique with little cabochon of moonstone and huge briolette of black onyx.
poniedziałek, 14 marca 2011

W międzyczasie.... / Meanwhile...

Przeglądam narysowane w zeszłym roku projekty, wykańczam to, co niedokończone. A w międzyczasie, zanim pochwalę się nowościami, będę nadal pokazywać wcześniejsze prace.

Browsing jewelry projects made last year... finishing pieces that wait for this for a long time. And meanwhile, before I will show the new items, I will continue presenting some previous work.piątek, 11 marca 2011

What made me smile today. :)

Dziś rano trafiłam na bloga z przepięknymi zdjęciami. Wiem, że spora część moich czytelników uwielbia gotowanie (jak i ja), mam więc nadzieję, że ucieszę Was tym linkiem:
http://whatkatieate.blogspot.com/

Chociaż... (o ja naiwna!) - pewnie go dobrze znacie, a tylko ja żyłam w nieświadomości, prawda? ;-)

W jednym z postów Katie podzieliła się linkiem do filmu, który wywołał u mnie szeroki uśmiech. :-)
Popatrzcie. Przygotowanie takiego filmu wymaga ogromnej cierpliwości!

Today in the morning I came across a blog with beautiful photos of food. 
http://whatkatieate.blogspot.com/
Do you know it? Aren't the photos fantastic?

In one of the post Katie shared a link to a short movie, that made me smile and laugh. 
It makes a word "patience" a new meaning. ;-) Enjoy!


czwartek, 10 marca 2011

Ostatnio.../ Lately...

 Przez kilka ostatnich miesięcy pozwoliłam się przytłoczyć przeróżnym problemom. Nie miałam ani siły, ani ochoty do pracy nad biżuterią. Podejmowanie decyzji, szukanie rozwiązań i zamartwianie się pochłaniało moją energię. Bardzo głupio, prawda? ;-) Muszę popracować nad swoim podejściem do życia. Poczyniłam już małe kroki. Obym się tylko nie cofnęła, jak to często mam w zwyczaju. ;-)

Lately, I have let various problems took control over my life. I wasn't in mood to work on my jewelry, I hadn't any strength to do it, either. Making many decisions, searching for resolutions for small and big problems and worrying took whole my energy. How stupid, isn't it? ;-) I definitely need to work on my attitude to life. I have made some small steps already. Hope I won't move back, as I used to do. ;-)

Wracam do pokazywania kolczyków wykonanych pod koniec zeszłego roku. Znów chainmaille, srebro i Swarovski.

Getting back to jewelry - here are another pairs of earrings I made at the end of last year. Again : silver, Swarovski and chainmaille. 
środa, 9 marca 2011

Puk, puk / Knock, knock

Nieśmiało pukam do Was po długiej nieobecności. Dziś bardzo krótko. Pokażę tylko kilka zdjęć dwóch par kolczyków, które wykonałam w zeszłym roku, a którymi jeszcze się nie chwaliłam. 

 A shy knocking from mine to your computer after a long break. A very short post - some photos of chainmaille earrings made last year. 
More later during the week.

Srebro, kryształy Swarovski, technika chainmaille.
Silver, Swarovski crystals, chainmaille technique.Srebro i pozłacane kuleczki, kryształy Swarovski, technika chainmaille. 
Silver, gilded bead, Swarovski crystals, chainmaille technique.