niedziela, 12 grudnia 2010

Zmrożone kwiaty/ Frosted flowers

Komplet koronkowej srebrnej biżuterii składający się z lekkich, kwiatowych kolczyków z różowym ametystem i koronowej bransolety, pasujących do siebie stylistycznie. Zarówno kolczyki, jak i bransoleta zostały wykonane ręcznie od podstaw ze srebra prób 925 i 930. Długość kolczyków razem z biglem: Długość kolczyków razem z biglami: 5,5cm. Wymiary srebrnych kwiatów: 2x2cm. Długość ametystów: 1,5cm. Długość bransolety można dopasować, obecnie ma 20 cm wraz z zapięciem. Rozmiar jednego "kwiatka" 1,7cmx1,7cm. 

These silver bracelet and earrings with pink amethyst  will be soon available on Etsy. 

Zmrożone kwiaty/ Frosted flowers
dostępne / available
czwartek, 9 grudnia 2010

Dancing Queen.

Nie byłam w dobrej formie przez kilka ostatnich dni. Wczorajszy dzień postanowiłam zaczarować pysznym śniadaniem - na słodko, na ciepło i od razu robi się lepiej na duszy i ciele. ;-) Przyrządziłam na śniadanie bananowe pancakes, które znalazłam na blogu Patrycji, czyli Trufli. Nie miałam mąki gryczanej (którą zastąpiłam zwykłą pszenną), więc musiałam trochę zmienić kolejność dodawania wg Kuchni Pięciu Przemian. Syrop z agawy zastąpiłam brązowym cukrem, a mleko sojowe - krowim. Wyszło naprawdę pysznie. Polecam. Ja na pewno będę powtarzać. :-)
A teraz chciałabym kontynuować chwalenie się nowościami.
Oto komplet biżuterii z szafirami i oliwinami, wykonanej w technice filigranu.


I wasn't in a good form, last days. So, yesterday, I decided to put a spell on my day from the morning - I made a very tasty breakfast, warm and sweet and so comforting. The very tasty banana pancakes I found on Patrycja's (Trufla) blog and she got it from Gweeneth Paltrow's site. I agree with both of the ladies - the pancakes are "to die for". ;-) 
And now I return to showing of with my news. Tonight - silver filigree earrings and necklace with sapphires and peridots.

Dancing Queen.
Kolczyki długość 44mm. Dostępne.Naszyjnik - niedostępny.
Earrings - length 44mm. available. Necklace - sold.niedziela, 5 grudnia 2010

Pomysły na prezenty/ Ideas for Christsmas gifts

Ostatnio zrobiłam kilka prostszych prac z myślą o zbliżających się świętach. Oto one, a raczej większość z nich. :) Drobne, delikatne i lekkie kolczyki, idealne na co dzień, ale jest też jedna bransoletka, która świetnie prezentuje się na dłoni. Część już znalazła właścicieli. Wszystkie z dopiskiem "dostępne" są gotowe do wysyłki, lub też mogę je ponownie wykonać w krótkim czasie. Opisy znajdują się w katalogu, o którym poniżej.

Przygotowałam też dwa mini katalogi z biżuterią, aby ułatwić zorientowanie się, co jest aktualnie dostępne, a co nie. Jeden katalog przedstawia biżuterię, która jest dostępna od ręki, lub też taką, którą mogę wykonać w krótkim, ponieważ mam wszystkie potrzebne materiały. Znajduję się tu - klik! 
Drugi katalog prezentuje biżuterię, którą mogę wykonać na zamówienie. Tutaj - klik!
Oba linki są również łatwo dostępne w górnym menu bloga.

Some time ago I was thinking about Christmas presents ideas. So, I made some simpler pieces of jewelry that is delicate, light, casual etc. Some pieces have already found new owners. But all of the items that are available are ready to ship or I am able to
quickly remake them .
I have also prepared two mini catalogues with my jewelry, to help you find our quickly what is available at the moment. Descriptions are only in Polish, sorry. The links are in the main menu and also here:

Kropelka czerwieni 
dostępne/available.

 Bordowe latarenki
dostępne/available.

 Zielone kłosy.
dostępne/available


Bransoletka z koralem
dostępna/available.


Srebrne kolumny
available/dostępne.

 Wisienki.
dostępne/available.


Pastelowe koła.
dostępne/available.
  
Srebrzyste.
dostępne/available


Miedziane kwiatowe.
dostępne/available

Delikatne ametysty.
dostępne/available

Perłowe oksydowane.
dostępne/available

Kianit i karneol
dostępne/available

Ametyst bizantyjski.
niedostępne/sold.

środa, 1 grudnia 2010

Amber clouds

 Bursztynowe chmury/ Amber clouds
niedostępne/sold
Okazałe, bogate, lecz lekkie kolczyki wykonane od podstaw w technice filigranu ze srebra prób 930 i 925. Kaboszony bursztynów oprawione w srebro, drobne fasetowane granaty w kolorze pomarańczu (hessonit) oraz piękne briolety kwarcu dymnego.

Splendid filigree earrings with amber cabochons, garnets and briolettes of smoked quartz. Am really proud of them. :-)

Amber clouds

Amber clouds

Amber clouds

Amber clouds