czwartek, 7 października 2010

W koronkach i candy u Imoen / Lacy again

Ostatnio próbuję lepiej zorganizować swoje obowiązki. Z organizacją tych domowych chyba już sobie poradziłam, teraz czas na biżuterię. Proszę o kciuki! ;-)

Lately I am trying to organise my duties. I am doing quite well with house-wife duties, now it's the time to do the same with jewelry making. Wish me luck, please! ;-)
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Dziś znów koronkowe kolczyki - srebrne filigrany, wykonane od podstaw i piękne markizy fasetowanych ametystów w intensywnym kolorze.
Od jutra będą dostępne w ArsNeo. Niestety, mam problem z nazwą....
Długość kolczyków wraz z biglami:  ok. 56mm

Today I am showing you some more lacy designs. This time silver filigree earrings with beautiful faceted amethysts marquise. Filigree elements has been made by hands, as usual.
I do have a problem with name for them...
Total length of earrings : about 56mm

Dostępne / Available.

Lacy silver earrings with amethysts

Lacy silver earrings with amethysts

Lacy silver earrings with amethysts

Lacy silver earrings with amethysts


Lacy silver earrings with amethysts

Lacy silver earrings with amethysts


Byłabym znów zapomniała o candy u Imoen! Już kilka razy miałam się zapisać i ciągle uciekało mi to z pamięci. Ale tym razem się nie dam. ;-) Zgłaszam się do kolejki po maszynę do szycia, jako, że od jakiegoś czasu mam wielką ochotę zacząć szyć, a maszyna mojej mamy zakończyła swój żywot chyba już definitywnie. Szanse na wygraną są niewielkie, bo do zabawy zgłosiło się naprawdę dużo osób, ale spróbować nie zawadzi.
Przy okazji, polecam Wam zajrzenie na blog Imoen - znajdziecie tam wiele ciekawych informacji na temat organizacji porządków w domu i ogrodzie, inspiracje wnętrzarskie, oraz kursy szycia, czy robienia kuszących kosmetyków do domowego spa. Ja blog mam już w ulubionych. :-)

Link do candy: http://home-and-me.blogspot.com/2010/09/nieco-bardziej-osobiscie.html
A tu nagroda : 

sobota, 2 października 2010

Turkus i motyle / Turqouis and butterflies

Mam ostatnio dużo pomysłów, ale jakoś brak chęci do realizowania ich. Czuję potrzebę tworzenia, ale jakimś sposobem pod koniec dnia znów kończy się na niczym. Muszę to koniecznie zmienić. Na razie na szczęście mam jeszcze kilka ciekawych nowości do pokazania.
Miałam ostatnio problemy z internetem - za każdym razem, gdy, chciałam napisać post o tej turkusowej zawieszce... Dziś nie mam problemu z internetem, ale za to mam problem z ArsNeo - nie jestem dziś w stanie wystawić tam mojego wisiora. Mam nadzieję, że jutro coś się zmieni, bo mam jeszcze trochę biżuterii do dodania.
A tym czasem - turkusowy, motyli wisior - romantyczny i baśniowy, wykonany od podstaw ręcznie ze srebra prób 930 i 925. Piękny, owalny kaboszon naturalnego turkusu został ręcznie oprawiony w srebro. Usiadł na nim filigranowy, srebrny motyl, ozdobiony granulkami srebra. :-) Filigranowy motyw skrzydeł motyla powtarza się także u dołu kamienia. Motyl został również wycięty w srebrnej blaszce z tyłu wisiora.
Całość została zaoksydowana, przetarta i wypolerowana. Jedyny taki egzemplarz.
Wymiary wisiora : długość 4,4cm, szerokość 2,1cm.
Będzie dostępny w ArsNeo, jak tylko poradzę sobie z problemami technicznymi... 
EDIT : problemy techniczne pokonane, wisior jest dostępny w ArsNeo.


Lately I have a lot of new ideas and projects, but no mood for getting my hands on silver and torch... I feel a very big need for creating, but at the end of the day I realise I did nothing... I desperately need to change it. Fortunately, I still have some new items to show you.

So, here it is - a pendant with natural turquoise and butterflies. The beautiful cabochon of natural turquoise has been bezel set by hands. In silver, of course. A filigree silver butterfly sits on the top of stone. ;-) There is also motive of butterfly's wings on the bottom of cabochon. Plus, there is another butterfly at the back of the pendant - hand cut in silver plate.
Silver has been oxidised and polished. 
The pendant is romantic, fairylike and a bit retro, don't you think?
Length: 4,4cm. Width: 2,1cm.

Turkus i motyle / Turqouis and butterflies
dostępny/available

turquoise and butterflies filigree pendant

turquoise and butterflies filigree pendant

turquoise and butterflies filigree pendant

turquoise and butterflies filigree pendant

turquoise and butterflies filigree pendant

turquoise and butterflies filigree pendant